Ballroom classes throughout the UK, listed by region.
Subscribe by Email | Home | Music & DVDs | Ballroom Events | Ballroom Classes | Holidays & Weekends | News | Add Classes / Events | About UK-Ballroom | Other Links | Contact Us

Ballroom Classes

Print friendly pageHere's the list of all ballroom classes that have been registered on UK-Ballroom. Classes are listed by region and are ordered according to the venue's nearest town / city.

Each listing shows the organisation running the class, the venue name and the night(s) the class is run. To view more details, click the arrow on the right of the details.

To print the list out, click the printer button.

 


East Anglia & Eastern England

Aylsham YBF! Dance : Aylsham Friendship Rooms Wednesday 
Baldock Rodney’s Dance School : St Mary´s Church Hall Tuesday 
Barford Ballroom Dancing with Donna Ltd : Barford & Wramplingham Village Hall Wednesday Thursday 
Bedford Adrian Marsh School of Dance : Kempston Hammers Sports & Social Club Tuesday 
Benfleet R and J Dance : Hadleigh British Legion Monday 
Brentwood R and J Dance : Keys Hall Sunday Tuesday 
Brentwood R and J Dance : Maple Hall Friday 
Brockdish YBF! Dance : Brockdish Village Hall Wednesday 
Cambridge CJ’s School of Ballroom Dancing : Orchard Park Community Centre Friday 
Cambridge CJ’s School of Ballroom Dancing : North Cambridge Academy Wednesday Thursday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : University Centre Friday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : St. Columba´s Hall Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday 
Cambridge Ballroom Dancing Classes : St Luke´s School Wednesday 
Cambridge CJ’s School of Ballroom Dancing : Bottisham Village College Saturday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : St. Matthew´s School Hall Wednesday Thursday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : Parkside School Gym Tuesday Thursday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : Chesterton Sports Centre Gym Wednesday 
Cambridge Alan Doyle School of Dancing : Fulbourn Primary School Tuesday 
Cambridge Alan Doyle School of Dancing : Cherry Hinton Community Junior School Wednesday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : Parkside School Hall Monday Tuesday Wednesday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : Stoneyard Centre Monday 
Cambridge World Dance : Strictly Ballroom&Latin Dancing Classes Sunday Wednesday Thursday 
Cambridge World Dance : Salsa Sunday Wednesday Thursday 
Cambridge Cambridge Dancers’ Club : Kelsey Kerridge Sports Centre Tuesday 
Cambridge CJ’s School of Ballroom Dancing : Arbury Community Centre Sunday Wednesday Friday 
Cambridge CJ’s School of Ballroom Dancing : Christ The Redeemer Church Hall Tuesday 
Chatteris Allgood School of Dancing : King Edward Centre Saturday 
Chatteris Allgood School of Dancing : Dance Studio Chatteris Leisure Saturday 
cleethorpes levine dance school : humberstonecountry club Saturday 
cleethorpes levine dance school : humberstone country club Tuesday 
cleethorpes levine dance school : The Pier Sunday 
Cromer Marlene's School Of Dancing : Marlene´s School of Dancing Tuesday Thursday 
Doddington Allgood School of Dancing : Doddington Village Hall Friday 
Great Yarmouth Not Strictly Ballroom : Tower Ballroom Club Wednesday 
Hadleigh Western Dance Centre : Western Dance Centre Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
High Kelling YBF! Dance : High Kelling Village Hall Tuesday 
Hitchin Mirrors Dance : St Johns Centre Sunday 
Hitchin Rodney’s Dance School : Hitchin Town Hall Wednesday 
Hitchin, Herts Love Ballroom and Latin : St John´s Community Centre Sunday 
Holt YBF! Dance : Holt Church Hall Friday 
Huntingdon Alan Doyle School of Dancing : Brampton Memorial Centre Thursday 
Huntingdon Alan Doyle School of Dancing : Medway Centre Monday 
Ipswich Lait Dance Club : Lait Dance Club Sunday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Leighton Buzzard Adrian Marsh School of Dance : Wing Village Hall Tuesday Wednesday Thursday Saturday 
Letchworth Rodney’s Dance School : The Parish Hall Monday 
Letchworth Garden City Mirrors Dance : Nuffield Health Monday Saturday 
Lower Stondon Rodney’s Dance School : Stondon Village Hall Thursday 
luton dallas / rayners school of dancing : the hall Sunday Monday Wednesday Friday 
Luton Mirrors Dance : SBC Hall Wednesday Friday 
Milton Keynes JustDance : The Royal Oak Club Monday Thursday 
Milton Keynes Adrian Marsh School of Dance : Silver Jubilee Hall Monday 
Milton Keynes Adrian Marsh School of Dance : Fulbrook Middle School Friday 
Newton Longville Adrian Marsh School of Dance : Longueville Hall Monday Thursday 
North Walsham Dance Devotion & Regency Ballroom : Roman Catholic Church Hall Wednesday 
Norwich YBF! Dance : Thorpe End Village Hall Thursday 
Norwich YBF! Dance : Little Plumstead Village Hall Tuesday 
Norwich Dance Devotion & Regency Ballroom : St Catherines Church Hall Sunday Thursday Friday Saturday 
Royston Stephanie Prior School of Dancing : Stephanie Prior School of Dancing Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday 
Stanford le Hope DC Dance Studios : Homesteads Village Hall Monday Tuesday Friday Saturday 
Stevenage Mirrors Dance : Fitness First Wednesday Saturday 
Wicklewood Ballroom Dancing with Donna Ltd : Wicklewood Village Hall Tuesday 
Wymondham Ballroom Dancing with Donna Ltd : Ketts Park Recreation Centre Sunday 
Wymondham Ballroom Dancing with Donna Ltd : The Roman Catholic Hall Friday 

East Midlands

Balderton MLM Dance : Salvation Army Church Hall Thursday 
Derby Three Stars Dancing : Egginton Village Hall Sunday Monday 
Derby Three Stars Dancing : Mickleover Memorial Hall Friday 
derby Three Stars Dancing : st. nicholas church hall Tuesday Saturday 
Kettering S & D School of Dance : S & D School of Dance Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Newark MLM Dance : Coddington Village Hall Wednesday 
Northampton Academy No1 - Dance Centre of Excellence : Cripps Social Club Tuesday 
Nottingham Utopia Dance : Emva Saturday 
nottingham Wollaton School of Dancing : wollaton school of dancing Sunday Tuesday Wednesday Friday 
Repton Three Stars Dancing : Repton Village Hall Wednesday 
Skegnes Wainfleet School of Dance : Burgh Le Marsh WI Hall Thursday 
SKEGNESS Wainfleet School of Dance : St Clements Community Hall Wednesday 
SKEGNESS Wainfleet School of Dance : OAP Hall Monday Thursday 
Stoke Golding Fun To Dance : Stoke Golding Village Hall Sunday Friday 
Sutton-In-Ashfield The Regency Dance Centre : The Regency Ballroom Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 

London

Balham BestSalsa : Excelsior Club Friday 
Chelsea Karen Hardy Studios : Wyndham Grand Hotel London Friday 
Ealing Dance Extravaganza : Haven Green Baptist Church Wednesday 
Eltham Alpha Dancing Club : Coldharbour Leisure Centre Sunday 
Great London DANCE ART : Porchester Centre Thursday 
Great London DANCE ART : Central London Dance Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Great London DANCE ART : Danceworks Wednesday 
London Kizomba Addiction : Adulis Saturday 
London City Academy : Moving Arts Base Sunday Thursday 
London City Academy : Finsbury Town Hall (Urdang) Tuesday Wednesday 
London jandbdance : FRIERN BARNET SCHOOL Saturday 
London jandbdance : CHRIST CHURCH HALL Sunday 
London Hannes Emrich & Amy Bennett : Chiswick Town Hall Monday 
London jandbdance : Manor Drive Methodist Church Monday 
London Karen Hardy Studios : Karen Hardy Dance Studios Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
London jandbdance : St. Mary’s Hall Wednesday 
London Streatham Starlight Dance School : Starlight Dance Studio Tuesday Thursday 
London Kizomba Addiction : Lucy 1st Thursday 
London Tea dance for old and young : souuthbank centre Sunday 
London Studio LaDanza : Studio LaDanza Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
London Kizomba Addiction : Amber Bar Monday 
London Ballroom Dancing Classes : St Joseph´s Monday Tuesday Friday Saturday 
London A Danceharmonia : 33 Seymour Place Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
London Scott Cole Dance : Stardust Ballroom Tuesday Wednesday Friday Saturday 
London Kizomba Addiction : Bar Lenuccia Saturday 
London Kristina Pfeffer School of Dance : City Sport Barbican Tuesday 
London Independent Dance School : Independent on Blandford Street Thursday Friday 
London Independent Dance School : Independent Dance School Thursday Friday 
London Kizomba Addiction : Vinyl Bar Thursday 
London Kristina Pfeffer School of Dance : Rotherhithe Dockland Settlements Saturday 
London Kizomba Addiction : The Tabernacle Friday 
London Wedding Dance London : Prince Consort Road, South Kensington Lo Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
London Kristina Pfeffer School of Dance : Canada Water Studios Sunday Wednesday 
London BestSalsa : Colliers Wood Community Centre Sunday 
London Dancebuzz : Fitness First Baker Street Saturday 
London Dancebuzz : Virgin Active Strand Monday 
London Dance Wise : Dance Wise Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
London Stardust Ball : Stardust Ballroom Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
London Kizomba Addiction : Fire 2 (Lightbox Entrance) Friday 
Lonond Kizomba Addiction : The Loop Bar Tuesday 
Mitcham Surrey shall we dance : Mitcham Conservative Club Saturday 
Mottingham Alpha Dancing Club : Court Farm Evangelist Church Hall, Monday Tuesday Wednesday 
Norbury Nicole Cutler : Club Semley Dance Academy Tuesday Wednesday 
Norbury Nicole Cutler : Club Semley Social Night Saturday 
Twickenham Kizomba Addiction : Stoke Health Centre Wednesday 
Wimbledon Kizomba Addiction : The Pod bar Thursday 

North East

Gosforth Great Park Community Centre : Great Park Community Centre Thursday 
Gosforth Great Park Community Centre : Great Park Community Centre Thursday 
Houghton le Spring Houghton Dance & Performing Arts Academy : Houghton Dance Academy, Empire House Sunday Monday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Leeds Garforth Community College : Garforth Community College Wednesday 
Newcastle upon tyne DUDMAN DANCING ACADEMY : Forest hall club Newcastle upon tyne Tuesday 
Newcastle-upon-Tyne Dancing Northeast : Shiremoor Community Centre Wednesday 
Washington Washington Dance Academy : LEGENDS - (BRITISH LEGION) Thursday 
Washington Washington Dance Academy : George Washington Primary School Tuesday 
Washington Washington Dance Academy : Harraton Community Centre Wednesday 
Washington Washington Dance Academy : Millenium Centre, Saturday 
Washington Washington Dance Academy : Washington Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 

North West

Blackpool JLC Dance Ltd : JLC Dance & Fitness Studio Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Bolton Allure Dance : Hilltops Sports and Social Club Monday 
Bolton Allure Dance : Hilltops Sports & Social Club Thursday 
Bromborough Stepping It Out inc Wirral Dance Club : Bromborough Civic Centre Monday Tuesday Wednesday 
eccles P & K Hurst Dance Studios : Eccles Community Hall Wednesday Thursday 
Ellesmere Port Willsher Dance Academy : King Street, Ellesmere Port. CH56 4AZ Monday Tuesday Wednesday Thursday 
Fleetwood The Crown Ballroom : The Crown Ballroom Sunday Monday Tuesday Wednesday Friday Saturday 
Manchester Longfield Suite Prestwich : Longfield Suite Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday 
Manchester Ballroom St Helens : Sunshine Studios Monday Friday 
Prenton Stepping It Out inc Wirral Dance Club : Prenton Methodist Church Friday 
Rochdale Dance For Fun : St Pauls Church Hall Wednesday 
Rossendale Dance For Fun : Terminal 1 Health and Fitness Club Ltd Tuesday 
St Helens Ballroom St Helens : New Regency Dance Centre Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Saturday 
standish P & K Hurst Dance Studios : St Wilfrids Hall Tuesday 
Stockport Stockport Dance centres : Kershaw Mill. 1st Floor Monday Tuesday Thursday 
Stockport Hotfeet Dance Studio : Cheadle & Gatley Conservative Club Wednesday 
Thornton Hough Stepping It Out inc Wirral Dance Club : Parish Hall Thursday 
Wallasey Stepping It Out inc Wirral Dance Club : Grosvenor Ballroom Sunday 
warrington P & K Hurst Dance Studios : The Daten Sports and Social Club Tuesday Thursday 
Wigan Allure Dance : The Courtroom, The Old Courts Tuesday 
Wigan P & K Hurst Dance Studios : Monaco Ballroom Monday Wednesday Thursday 
Wigan P & K Hurst Dance Studios : St Elizabeths Hall Sunday Tuesday Thursday Friday Saturday 

Northern Ireland

Belfast LatinQuarter : Shorts Recreational Club Wednesday 
Belfast LatinQuarter : Shandon Park Golf Club Thursday 
Lisburn LatinQuarter : Lisburn Racquets Club Monday 

Scotland

Edinburgh Dance Base : Dance Base Monday Friday 
falkirk Jan Kowalski : st francis xaviers hall Friday 
Hamilton McKinnie Ballroom/Latin Dance School : St.Peters Hall Sunday Thursday Friday 
paisely ballroombasics with Stewart and Jane : david lloyd club Saturday 
paisley ballroombasics with Stewart and Jane : wynd centre Thursday 
Troon Alan McPike : Troon Concert Hall Tuesday Thursday 

South East

Alton Alton Dynamic dancers : Holybourne Village Hall Monday 
Ashford Dance Style : Ashford Railway Club Tuesday 
Aylesbury Scott Cole Dance : Quarrendon & Meadowcroft Community Centr Monday 
aylesbury dallas / rayners school of dancing : alfred rose park pavilion Thursday 
Basingstoke Freedom 2 Dance : Rooksdown Community Centre Sunday Wednesday Saturday 
Berks Alton Dynamic dancers : Burghfield Social Club Sunday 
Bournemouth Wessex Dance Club : Wessex Hotel Sunday Monday 
Bracknell, Jazzy Judes Limited : Bracknell Sports Centre Monday 
Burnham on Crouch, Essex R and J Dance : Carnival Hall Wednesday 
Camberley DanceRite : High Cross Church Thursday 
Canterbury Dance Style : Lower Hardres Village Hall Wednesday 
Caterham Caterham Dance School : Caterham Dance School Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
caterham on the hill TIME TO DANCE : Special Wedding Dance Friday 
caterham on the hill TIME TO DANCE : caterham community cnetre Tuesday 
caterham on the hill TIME TO DANCE : caterham community centre Thursday 
Chatham Tempo Dance : Settington & Downsview Community Centre Wednesday 
Chesham KatSteps Ballroom Dancing : Temperance Hall Wednesday 
Croydon Cavat School of Theatre Arts : Christ Church Monday 
Croydon Cavat School of Theatre Arts : Sanderstead Memorial Hall Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Croydon Cavat School of Theatre Arts : Ridgeway Primary School Saturday 
Dover Dance Style : Whitfield Village Hall Thursday 
Eastbourne DJ Gary Malden : Night of the Stars Matthew&Nicole Cutler Saturday 
Fareham Dizzyfeet Dancing : 24/7 Fitness Sunday Wednesday 
Fareham Dance Revival : Wallington Village Hall Wednesday 
Fareham Dance Revival : Fareham Academy Tuesday 
Faygate Dance Days : Faygate Village Hall Wednesday Friday 
Gillingham Tempo Dance : Twydall Community Centre Sunday Monday Wednesday Friday Saturday 
Guildford Worplesdon Ballroom & Latin Dance Club : Worplesdon Memorial Hall Thursday 
Hayling Island Dance Revival : Hayling Community Centre Monday 
Hayling Island Dance Revival : Hayling College Monday 
Hayling Island Dance Revival : Hayling Community Centre Monday 
Leatherhead / Surrey SimplyTheBestDancing : Leatherhead Leisure Centre Saturday 
Newport IslandDance Wizards : Newport Conservative Club Thursday 
Newport, Isle of WIght IslandDance Wizards : Newport Conservative Club Wednesday 
Oxted Caterham Dance School : Eden Hall, Oxted School Thursday 
Portsmouth Dizzyfeet Dancing : Paulsgrove Community Centre Friday 
Portsmouth Wednesday Ballroom Dance Club : St James Hospital Social Hall Wednesday 
Reigate / Surrey SimplyTheBestDancing : St Marks Church Hall Saturday 
Reigate / Surrey SimplyTheBestDancing : Colman Redland Centre Saturday 
Romsey ACADEMY STUDIOS : Academy Studios Tuesday 
Ryde, Isle of Wight IslandDance Wizards : Haylands Farm Centre Tuesday 
Sevenoaks shall we dance : Dunton Green Village Hall Monday 
Sittingbourne Tempo Dance : Rodmersham Village Hall Tuesday 
Sittingbourne Tempo Dance : Kemsley Village Hall Thursday 
Sittingbourne Dance With Me Kent : Teynham Community Hall Sunday Saturday 
Smallfield Dance Mania : Smallfield Centenary Hall Thursday Friday 
Smallfield Dance Mania : Smallfield Centenary Hall Thursday Friday 
Sndhurst Freedom 2 Dance : Owlsmoor Community Centre Monday 
Southampton DM Dance Centre : DM Dance Centre , Netley Thursday 
Southampton DM Dance Centre : DM Dance Centre, Millbrook Monday 
Southampton DM Dance Centre : DM Dance Centre Portswood Tuesday Wednesday Friday 
Southsea Dizzyfeet Dancing : St Swituns Church Hall Wednesday 
Surrey Drummond Dance Academy : The Selsdon Community Centre Monday Tuesday Friday 
SURREY TIME TO DANCE : WARLINGHAM CHURCH HALL Monday 
Thame Scott Cole Dance : John Hampden Primary School Thursday 
Tring Harmony Dance : High Street Baptist Church Tuesday Wednesday Thursday 
Waltham Cross Doric Dance Centre : Doric Dance Centre Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday 
Waterlooville Dance Revival : St Wilfrid´s Church Hall Thursday 
wendover dallas / rayners school of dancing : john hampden school Thursday 
Worthing Worthing School of Dance : Broadwater Baptist Church Hall Monday Wednesday Friday 
Worthing simply dancing : Heene Community Centre Friday 
Worthing Worthing School of Dance : Downsbrook Middle School Tuesday 

South West

Basingstoke DanceRite : All Saints Church Hall Tuesday 
Bristol Bristol Dance Experience : St Bonaventure’s Club Sunday Wednesday Thursday 
Bristol Britannia Dance : Emersons Green Village Hall Monday 
Bristol Bristol Dance Experience : Cairns Rd Baptist Church Hall Tuesday 
Bristol Britannia Dance : Southbank Club Tuesday 
Bristol Bristol Dance Experience : Elmgrove Centre Monday Tuesday Thursday 
Christchurch Cosmopolitan Dance : Stanpit Village Hall Tuesday 
Gloucester Glosdance : Quedgeley Community Centre Saturday 
Gloucester / Cheltenham Glosdance : Churchdown Community Centre Sunday Thursday 
Highcliffe Cosmopolitan Dance : St Mark´s Hall Saturday 
Plymouth Kizomba South West : R.A.O.B. Club. Wednesday 
Plymouth Kizomba South West : The Latin Lounge Sunday 
Salisbury Wellington School of Dance : St Edmunds School, Thursday 
Salisbury Wellington School of Dance : The Trafalgar School Monday 
Stroud Britannia Dance : Britannia Dance Studio Monday Thursday Saturday 
Stroud Britannia Dance : St Matthews Primary School Wednesday 
Surrey Surrey Ballroom : The Trinity Centre Wednesday 
Tisbury Wellington School of Dance : Nadder Hall Wednesday 
Warminster Wellington School of Dance : The Avenue School Monday 
Weston Super Mare Candlelight Dance Club : Hutton Moor Leisure Centre Sunday 

Wales

Cardiff Jade Dance : Jade Dance Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Cardiff Cardiff University DanceSport Club : Cardiff Students Union Tuesday 
Cardiff Saturn Dance : Cardiff University Dance Club Tuesday Thursday Saturday 
Cardiff Jade Dance : Harry and Sybil Marks School of Dancing Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday 
Cardiff Saturn Dance : Plasnewydd Community Centre Monday Wednesday 
Cardiff Saturn Dance : St Marys Parish Hall Thursday Friday 
Cardiff Saturn Dance : Cathays Methodist Church Friday 
Cardiff Saturn Dance : Morganstown Village Hall Saturday 
RCT Cowbridge Dance : Miskin Catholic Church Hall Wednesday 
Tenby Tenby De Valence Pavilion : Tenby De Valence Pavilion Monday 
Vale of Glamorgan Cowbridge Dance : Town Hall Monday Tuesday Wednesday 

West Midlands

Alcester Berry Ballroom : Broom Village Hall Monday Thursday 
Birmingham Lets Dance : Pheasey Park Farm Community Centre Tuesday 
Brewood Dance-X-Treme : Jubilee Hall Sunday 
Bridgnorth diane4dance : St James Church Hall Monday Tuesday 
Canwell Dance-X-Treme : Quinney Hall Wednesday 
Dickens heath Margaret Greenwood Dance School : Dickens Heath Village Hall Friday 
Great Barr Dance-X-Treme : Great Barr Memorial Hall Sunday 
Hinstock, nr Market Drayton diane4dance : Hinstock Memorial Hall Sunday 
Kidderminster The Groove Dance Studio : Wribbenhall Parish Rooms Sunday 
kidderminster elliesdanceworks : baxter college Monday 
kidderminster elliesdanceworks : franche primary school Thursday 
Kidderminster The Groove Dance Studio : Holy Trinity School Tuesday 
Malvern Dance at 8 ~ Worcestershire / Gloucs : Club Dance UK Wednesday Thursday 
Moreton in Marsh Margaret Greenwood Dance School : Redesdale Hall Thursday 
near shipston-on-Stour Brindle School of Dance : Blackwell village hall Monday Thursday 
near Stratford-upon-Avon Brindle School of Dance : Newbold-on-Stour village hall Tuesday 
Nr. Stratford-upon-Avon Bosworth School of Dance : 3PM Hall, Preston-on-Stour Monday Wednesday 
Pershore Dance at 8 ~ Worcestershire / Gloucs : Wulstan Hall Friday 
Shifnal. Fletcher Dance Studio’s : War Memorial Club, Tuesday Wednesday Thursday 
Shrewsbury diane4dance : Meole Brace Science College Thursday 
Solihull Hunnisett Dance Club : St Helens Church Hall Tuesday Wednesday 
Stourport-On-Severn The Groove Dance Studio : St Bartholomews CE Primary School Wednesday 
Stratford on Avon Margaret Greenwood Dance School : Stratford on Avon Racecourse Monday Tuesday 
Stratford-upon-Avon Osborne School of Dance : The Malt House, Alveston. Tuesday 
Stratford-upon-Avon Osborne School of Dance : Shottery Memorial Hall Monday 
Stratford-upon-Avon Osborne School of Dance : Luddington Village Hall Thursday 
Stratford-upon-Avon Osborne School of Dance : Luddington Village Hall Saturday 
Stratford-upon-Avon Osborne School of Dance : Holy Trinity Church Parish Hall Friday 
Telford. Fletcher Dance Studio’s : Gaston Payne Studio´s, Sunday Friday 
Tewkesbury Dance at 8 ~ Worcestershire / Gloucs : Bredon Village Hall Tuesday 
Walsall Dance-X-Treme : Blue C. of E. Comprehensive School Thursday 
Warwick Majestic Dance Club : Newburgh Primary School Sunday Tuesday Thursday 
Warwick Majestic Dance Club : Newburgh Primary School Private Lessons Sunday 
Willenhall Willenhall Leisure Centre : Willenhall Leisure Centre Saturday 
Wolverhampton Dance-X-Treme : Shareshill Village Hall Tuesday 
Wolverhampton Dance-X-Treme : Coven Memorial Hall Monday Wednesday 
Worcester The Groove Dance Studio : Holt Heath Village Hall Friday 
Worcester Dance at 8 ~ Worcestershire / Gloucs : St John´s Sports Centre Saturday 
Worcester The Groove Dance Studio : Northwick Manor Primary School Monday 
Worcester, St Johns Dance at 8 ~ Worcestershire / Gloucs : Christopher Whitehead School Monday 

Yorkshire & Humberside

Bradley Bar Let’s Dance : Let´s Dance Thursday 
Hudderfield Let’s Dance : Let´s Dance Wednesday 
Liversedge Let’s Dance : Let´s Dance Wednesday 
Mirfield Let’s Dance : Let´s Dance Thursday 
Morley Enhance the Dance : Different Class Monday Wednesday Thursday 
  View our terms of use & privacy statement.